Джуді Денч розмірковує над завершенням кар'єри

Легендарна британська акторка, якій в грудні 2023-го виповнилося 89 років почала говорити про закінчення своєї кар'єри. Останні ролі у кіно у Джуді Денч сталися в 2022-му, коли вона з'явилася у британській драмі "Алілуя" та американській комедії "Дух Різдва" (там було камео).  

Втім, акторка не зникла з радарів, а продовжила брати участь в різних телевізійних проєктах документального спрямування. Наприклад, зробила інтерв'ю з відомим журналістом Луї Теру "Louis Theroux Interviews: Dame Judi Dench". Чи в документалці Channel 5 із назвою "Божественна Джуді Денч: наш національний скарб". Ці телепередачі в певному сенсі підсумовують кар'єру Джуді Денч, що є зрозумілим враховуючи її поважний вік. 

Та не можна сказати, що на заваді роботі Джуді Денч став брак сил. Цього тижня, коли вона відвідала Виставку квітів у лондонському Челсі, акторка сказала журналісту, що не планує інших кінопроєктів: "Ні, ні. Я навіть не можу бачити!". 

Проблема має буквальний характер: Денч страждає від макулярної дегенерації очей — захворювання, яке вражає 1,5 мільйона людей у Великобританії. Вікова версія (ВМД) вражає понад 700 000 людей і є найбільшою причиною втрати зору у Великобританії (за даними Macular Society).

В інтерв'ю Луї Теру акторка пояснила: "Я не хочу йти на пенсію. Зараз я мало що роблю, бо не бачу. Це погано".

Кар'єра Джуді Денч охоплює майже 70 років. Вона дебютувала в театрі Old Vic Company у 1957-му й одразу в ролі Офелії в "Гамлеті". Паралельно із театральною кар'єрою Денч вибудувала й успішну кінокар'єру. Акторка була номінована на "Оскар" вісім разів, один з яких закінчився перемогою (за роль королеви Єлизавета I у фільмі Закоханий Шекспір). Остання номінація на "Оскар" сталася нещодавно, у 2021 році (за роль у фільмі давнього колеги Денч Кеннета Брани "Белфаст"). 

 

13.06.2024
Опубліковано трейлер фільму "Підбурювачі" — комедійного трилеру грабіжників, план яких пішов шкереберть й вони почали відчайдушно імпровізувати. Одного грабіжника звати Рорі, він колишній морпіх й йог...
Далее