У Бельгії знайшли колекцію неопублікованих пісень Марвіна Ґея. Вони були сховані понад 40 років

В бельгійському курортному місті Остенде, що на березі Північного моря було знайдено 66 демо-записів легендарного американського музиканта Марвіна Ґея. Про це повідомляє The Guardian. Записи — по суті касети — належали місцевому музиканту Чарльзу Дюмоліну, у будинку якого Ґей квартирувався в 1981 році. 

Американець проходив детоксикацію для боротьби з кокаїновою залежністю. Коли Дюмолін помер у 2019 році, записи були передані його родині разом із певною кількістю інших пам’ятних речей Ґея. І тут цікаво, кому саме належать права на ці демо, адже Марвіна Ґея називали "Принцем соулу" і деякі його платівки розходилися мільйонними тиражами. Тобто віднайдені касети мають серйозний фінансовий потенціал. 

Згідно з бельгійським законодавством, через 30 років матеріал стає власністю особи, яка ним володіє, незалежно від того, як він був придбаний. Однак закон не поширюється на інтелектуальну власність, потенційно створюючи ситуацію, в якій сім’я Дюмолін є визнаним власником плівок, але не має права публікувати пісні. Натомість це право може належати спадкоємцям Ґея в Сполучених Штатах.

Алекс Траппенірс, бізнес-партнер родини Дюмолін, сказав: «[Записи] належать [сім’ї], тому що вони були залишені в Бельгії 42 роки тому. Марвін віддав їх їм і сказав: "Робіть з ними, що хочете", — і більше не повертався. Це важливо".

Траппенірсдодав: "Ми можемо відкрити тут капсулу часу і поділитися музикою Марвіна зі світом. Це дуже зрозуміло. Він дуже присутній". Особливе захоплення викликає одна пісня зі збірки, записана незадовго до того, як Ґей написав "Sexual Healing" [сингл з останнього прижиттєвого альбому Ґея "Midnight Love"]. 

Борючись із кокаїновою залежністю на початку 1980-х, Ґей виїхав із США до Лондона, побоюючись ув’язнення на батьківщині за несплачені податки. У 1981 році в лондонському нічному клубі бельгійський музичний промоутер Фредді Кузаерт дав музиканту свою візитну картку, закликаючи його переїхати до нього в Остенде, поки він бореться зі своєю залежністю. Вважається, що під час цього перебування Ґей жив з Дюмоліном та його дружиною.

 

13.06.2024
Грузія поступово займає своє місце серед пострадянських республік підпорядкованих РФ. Протести, які періодично спалахували в країні у зв'язку із проросійським законом про іноагентів так і не стали чим...
Далее
06.06.2024
З кінця нульових та до середини десятих років цього сторіччя ім'я Саймона Ковелла не сходило з газетних шпальт. Все через телевізійні шоу, які він придумав (The X Factor, Britain's Got Talent) та в як...
Далее