"Речовина": в Каннах показали боді-горор, в якому Демі Мур намагається повернути собі молодість. Хтось аплодував, когось нудило
В Каннах відбулася прем'єра стрічки "Речовина" французької режисерки Коралі Фаржа. Фільм бере участь в Основному конкурсі фестивалю, тобто змагається за Золоту пальмову гілку. Variety вже назвали його "приголомшливим, нудотним, зухвалим, веселим" та написали, що після прем'єрного показу на творців "Речовини" чекала 11-хвилинна овація від глядачів.
Щодо цих оплесків та хвилинометрів, про які всі так багато пишуть, треба пам'ятати, що вони стаються кожного разу, коли якийсь фільм показують не тільки критикам, а й просто гостям фестивалю та працівникам індустрії. Це нічого не говорить про сам фільм, радше про людей, які дуже радіють тому факту, що вони пробились на показ із зірками. Заголовки із кількістю хвилин, таким чином, мають суто "клікбейтну" природу.
Втім, про фільм Фаржа захоплено пишуть кінокритики. Видання Indiewire назвало його "епічним, зухвалим й шалено грубим боді-горор-шедевром". В тому ж Variety написали, що "Коралі Фаржа працює з фльором грайндхаусного Кубрика в дивовижно веселому, катарсисно гротескному поєднанні "Доктора Джекіла та містера Хайда" з "Шоугерлс". Наразі у фільму 100-відстоковий рейтинг на сайті RottenTomatoes.
Сюжетно перед нами розповідь про людину, яка не хоче старішати. У минулому велика актриса (Демі Мур) тепер вимушена вести фітнес-шоу в стилі Джейн Фонди. Та коли її звільняють і з цієї роботи, жінці пропонують випробувати лікування певною речовиною. Лікування обіцяє молодшу, кращу версію себе через процес реплікації клітин. Акторка погоджується та приймає речовину. А далі з її спини вискакує її молодша версія, яку грає Марґарет Кволлі. Процес, судячи зі всього, показують доволі деталізовано.
Єдине важливе застереження для цього співіснування: обидві жінки повинні мінятися місцями кожного тижня. Тут точно станеться конфлікт.
В інтерв’ю Variety режисерка обговорила феміністичну тематику фільму, сказавши, що боді-горор є "ідеальним засобом для вираження насильства, про яке йдеться у всіх цих жіночих проблемах".
Враховуючи резонанс спричинений фільмом, склад журі та той факт, що головує в ньому Ґрета Ґервіґ, можна з обережністю сказати, що стрічка Коралі Фаржа без нагород не залишиться. Навряд чи це буде Золота пальмова гілка, бо щось подібне вже нагороджували в Каннах у 2021 році (боді-горор про жіночий досвід "Титан" Джулії Дюкурно отримав Золото), але щось на кшталт Призу журі можуть дати запросто.