З ТіkТоk'у буде і далі зникати музика артистів підписаних із Universal Music Group

Про це повідомляє BBC. Все через конфлікт застосунку із Universal Music Group щодо роялті, які повинні виплачуватись лейблу та авторам-музикантам. Додаток уже зам'ютив пісні виконавців, які підписалися на лейбл, але тепер має зробити те саме з авторами.

Це означає, що TikTok-відео з піснями таких виконавців, як, наприклад, Гаррі Стайлз та Адель, які писали свої пісні з авторами, які підписали контракт з Universal, незабаром можуть позбутися свого музичного супроводу. Який, треба сказати, часто і є причиною того, що відео "віруситься".

Представники TikTok кажуть, що може бути втрачено до 30% того, що вони називають "популярними піснями". Прогнози ж деяких галузевих спеціалістів песимістичніші:  до 80% усієї музики на TikTok може бути зам'ючено.

Все через те, що називається "розділом авторських прав". Іншими словами, якщо автор, який підписав контракт із видавничим підрозділом Universal Music Group, додав хоч крихітну частину свого авторства до пісні, теоретично весь запис має бути видалений.

З музикою Universal на TikTok не було проблем до початку цього року, оскільки вона була ліцензована. Але лейбл припинив дію ліцензії після того, як сторони не змогли досягти згоди щодо того, скільки додаток має платити артистам. 

UMG стверджує, що лише 1% їхнього загального доходу надходить від платформи, яка належить китайській компанії ByteDance, попри те, що у неї більше одного мільярда користувачів. 

Представники TikTok, своєю чергою, заявляють, що Universal створює "хибний наратив та риторику".

У результаті каталог записів лейблу, який налічує близько трьох мільйонів пісень, був видалений з TikTok на початку лютого.

Угода про видавничий каталог (тобто перелік творів, які доступні для продажу видавцем) закінчується наприкінці тижня, а це означає, що очікується, що з платформи буде вилучено ще чотири мільйони пісень.

 

TikTok

16.04.2024
А ще тизер нового сольного альбому Jamie xx, який має вийти пізніше цього року. Нагадаємо, що останній сольний альбом продюсера, діджея та учасника гурту the xx називався "In Colour" та вийшов у 2015...
Далее
16.04.2024
Легендарна співачка, лідерка гурту Hole, ситуативна акторка ("Людина на Місяці") та вдова Курта Кобейна Кортні Лав ніколи особливо не морочилася щодо того, що каже. Відомі її сварки в 90-х із Мадонною...
Далее