У Ватикані вирішили прокоментувати олімпійську "Таємну вечерю"
З парафразом на "Таємну вечерю" сценаристи та режисери церемонії відкриття Олімпійських ігор в Парижі не прогадали. Вже другий тиждень про його "скандальність" пишуть світові медіа та обговорюють в соцмережах. Весела та невинна витівка перетворилася на лакмусовий папірець неадекватності й показала, що з останнім в західному світі все ще великі проблеми.
Не втримались й у Ватикані. І як в них заведено останніми роками, нічого притомного там не сказали. У суботу Ватикан заявив, що "висловлює жаль з приводу образи", яку завдала християнам церемонія відкриття Олімпійських ігор. Святий Престол вичекав тиждень після бурі критики навколо декількох дреґ-квін й опублікував заяву французькою мовою, в якій зазначив, що "засмучений деякими сценами на церемонії відкриття" та приєднується до тих, хто був ображений.
"На престижному заході, де весь світ збирається разом, щоб поділитися спільними цінностями, не повинно бути безглуздих натяків на релігію", — йдеться в повідомленні.
На думку критиків, сцена під час церемонії 26 липня нагадувала про Ісуса та його апостолів на знаменитій картині Да Вінчі (який був геєм). В цій сцені була ді-джейка і продюсерка Барбара Бутч — ікона ЛГБТК+ — у сріблястому головному уборі, який виглядав як німб, в оточенні дреґ-артистів і танцюристів. Католицькі єпископи Франції заявили, що це висміює християнство.
Художній керівник церемонії Томас Джоллі неодноразово заперечував, що його надихнула "Таємна вечеря" Да Вінчі, кажучи, що ця сцена мала на меті відсвяткувати різноманітність і віддати данину банкету та французькій гастрономії. Організатори паризької Олімпіади попросили вибачення перед усіма, кого образила картинка.