Вперше за півстоліття. У Швеції оголосили кавалерів Королівського ордену Вази. Серед отримувачів гурт ABBA

Про це повідомляє Суспільне. Учасники гурту ABBA — Анні-Фрід Лінгстад, Б'єрн Ульвеус, Бенні Андерссон, Агнета Фельтскуг — тепер можуть офіційно зватися кавалерами I класу Королівського ордену Вази. Нагорода була оголошена із формулюванням "за видатні досягнення у шведському та міжнародному музичному житті". 

Втім, сама церемонія відбудеться 31 травня в Стокгольмському королівському палаці, а ордени будуть вручені музикантам королем Швеції Карлом XVI Густавом. 

Загалом ланцюжок подій такий: громадяни Швеції висунули кандидатури кавалерів, уряд їх схвалив, король Карл XVI Густав — затвердив. 

Цікаво, що Королівський орден Вази (він вручається за цивільні заслуги) хоча й рахує свою історію з 1772 року, але з 1974 фактично не вручався. П'ять років тому шведи замислились над його поверненням і тільки зараз оголосили кавалерів. По суті, учасники ABBA будуть серед перших, хто отримає почесну нагороду за останні 50 років. 

Годі й казати, що вони її заслужили. 

 

Tags: ABBA
16.04.2024
А ще тизер нового сольного альбому Jamie xx, який має вийти пізніше цього року. Нагадаємо, що останній сольний альбом продюсера, діджея та учасника гурту the xx називався "In Colour" та вийшов у 2015...
Далее
16.04.2024
Легендарна співачка, лідерка гурту Hole, ситуативна акторка ("Людина на Місяці") та вдова Курта Кобейна Кортні Лав ніколи особливо не морочилася щодо того, що каже. Відомі її сварки в 90-х із Мадонною...
Далее