Disney планують скоротити кількість серіалів та фільмів Marvel. Щоб сфокусуватися на якості

Про це аналітикам Волл-стріт повідомив СЕО корпорації Боб Айгер: "Я наполегливо працював зі студією, щоб зменшити випуск і більше зосередитися на якості. Це особливо вірно з Marvel". Disney планує випускати менше фільмів у своїх ключових франшизах після ряду гучних провалів у прокаті. Власне, є підозри, що саме через це досвідченого Айгера — він очолював Disney з 2005-го по 2020-й — повернули із пенсії на посаду генерального директора. 

Ці провали не міг не помітити навіть ледащо. Під впливом ковіду, а потім структурної кризи збитки принесли "Вічні", "Чорна вдова" й що головніше "Людина-мураха та Оса: Квантоманія" та "Марвели". Останні два фільми повинні були гучно започаткувати нову фазу в кіновсесвіті Marvel. Натомість вони гучно провалилися в прокаті. 

Сюди треба додати мультфільм "Бажання", екранізацію атракціону "Маєток з привидами" та фільм "Індіана Джонс і реліквія долі", які не стосуються кризи, яка спіткала кінокомікси, але свідчать про те, що проблема набагато масштабніша. 

За словами Айгера, кількість фільмів Marvel скоротиться до 2-3 на рік. Кількість серіалів Marvel — до ймовірно 2-х. Та відомо, що на 2025 рік у студії заплановано чотири прем'єри Marvel: "Капітан Америка: Прекрасний новий світ", "Громовержці", "Фантастична четвірка" та "Блейд". Щодо цієї розбіжності Айгер був нечітким: "[В нас] кілька хороших фільмів у [2025], а потім ми прямуємо до нових "Месників", щодо яких ми надзвичайно схвильовані".

Загалом студія хоче зосередитися на сиквелах. "Ми збалансуємо сиквели з оригіналами, особливо в анімації. Ми пройшли через період, коли наші оригінальні анімаційні фільми, як Disney, так і Pixar, домінували. Зараз ми трохи відхиляємось назад, щоб спертися на продовження", — сказав Айгер. 

Та насправді, хочеться запитати: "Куди більше?". В рамках Marvel у студії цього року запланований вихід одного фільму й це сиквел "Дедпул і Росомаха". Щодо мультфільмів ситуація та сама: буде ще більше "Історії іграшок", більше "Думками навиворіт" (друга частина вийде у червні), "Зоотрополіс 2", "Погані хлопці 2", "Моана 2", а також ще кілька частин "Крижаного серця". 

Щось оригінальне ("Душа", "Лука") залишилось далеко позаду. 

"Я просто думаю, що прямо зараз, враховуючи конкуренцію та загальний стан ринку фільмів, сиквели насправді мають велику цінність, очевидно, тому що вони відомі, і це вимагає менше маркетингу", — додав Айгер.

Й зараз мова йде про два (Marvel, Pixar) з трьох (ще Star Wars) найприбутковіших активів Disney. Нові оригінальні історії з всесвіту "Зоряних війн" також під великим питанням. Тому про баланс тут мови не йде. Скоріше, про бажання передбачуваного фінансового спокою. 

Всі ці заяви та новини сталися на фоні двох важливих фінансових подій. Стрімінгові сервіси Disney Disney+ та Hulu несподівано та вперше принесли прибуток в останньому кварталі. Але не дивлячись на це акції Disney різко впали на 10% у вівторок, після того, як Disney+ не змогла додати стільки передплатників, скільки очікували аналітики, а ширший прогноз прибутку компанії також не виправдав очікувань.

 

disney/bob-iger

Tags: Disney
28.05.2024
Документальна стрічка має назву "Реал". Вона була знята безпосередньо на фронті: Олег Сенцов вступив до лав ЗСА у перші дні повномасштабного вторгнення й досі перебуває в армії. Рік тому підрозділ реж...
Далее
28.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на піар-службу фільму. Стрічка "Будинок «Слово»: нескінчений роман" стартувала в українському прокаті 9 травня, відтоді на цю історичну драму сходили 83031 чо...
Далее