Оголошено журі міжнародної програми Docudays UA

Міжнародна програма Docudays UA називається DOCU/СВІТ. В рамках цієї секції українського фестивалю документального кіно демонструють та оцінюють "фільми креативної документалістики, в яких етичні та правові проблеми розкриваються за допомогою виразних художніх засобів". Так, у 2023-му головну нагороду програми отримала чудова стрічка Аліси Коваленко "Ми ніколи не згаснемо".

У 2024-му до складу журі DOCU/СВІТ увійшли:

- Джеймс Берклаз-Льюїс. Співголова програмного відділу Visions du Réel та програмер Вевейського міжнародного фестивалю смішного кіно. До цього Джеймс був загальним координатором Міжнародного фестивалю кіно про права людини (FIFDH) у Женеві та членом програмної команди Невшательського міжнародного фестивалю фантастичного кіно.

- Марина Степанська. Українська режисерка та сценаристка, відома за чудовим фільмом "Стрімголов" 2017 року випуску. На додачу Марина написала сценарій підліткової драми "Назавжди-назавжди", режисеркою якої стала відома за своїми рекламними роботами Анна Бурячкова. Фільм вийде в прокат у 2024-му. 

- Александр Маріонно. Починав із роботи у продакшн-компанії, яка займається інституційними фільмами. Потім був випусковим редактором документального відділу France 2 у напрямі "Суспільство". У 2017 році створив і курував перший сезон напряму «25 відтінків документалістики». У 2021 році приєднався до Arte, де пізніше був призначений головою напряму міжнародної копродукції у Відділі суспільства та культури.

Цього року Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться у 21 раз і пройде з 31 травня по 9 червня у Києві та частково — онлайн. 

 

"Docu/Світ"

15.04.2024
Письменниця та громадська діячка Вікторія Амеліна загинула від удару російської ракети по Краматорську, який стався 27 червня 2023 року. Дівчина перебувала у місті разом із делегацією колумбійських жу...
Далее
15.04.2024
Про це відомий український письменник й воїн ЗСУ розповів в інтерв'ю програмі "Культурний інстинкт". Артем Чех — за паспортом Артем Олександрович Чередник — автор, серед іншого, роману "Хто ти такий?"...
Далее
15.04.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на The New York Times. Наприкінці 2021 року OpenAI зіткнувся з проблемою: провідна світова лабораторія штучного інтелекту вичерпала всі резервуари авторитетни...
Далее