Легендарний знімок Френка Капи на діджитал обкладинці Marie Claire Ukraine присвяченій українській землі

Особливо ця тема актуальна сьогодні, коли в умовах війни хлібороби продовжують свою роботу, незважаючи на свист ракет над головою, мін в землі, незважаючи ні на що. Героями нашого сьогодення залишаються  українські воїни та лікарі, а поруч із ними – хлібороби. Всі вони дбають про нашу безпеку: перші – про національну, другі – про продовольчу. Тому ми однаково тішимося перемогам і на полях бою, і на полях хліборобських. На сьогодні російські окупанти вивезли із захоплених українських територій у росію майже пів мільйона тонн зерна. В червні почнеться збір врожаю озимих, який окупанти теж планують вивозити. Такі дії можуть призвести до голоду. У такий спосіб росія продовжує свої намагання шантажувати весь світ. Звідси і зародилася ідея присвятити червневий номер землі та хліборобам, які продовжують свою роботу протягом століть.

Щоб з усією колоритністю продемонструвати сакральні та тісні відносини українців та української землі, редакція Marie Claire Ukraine обрала легендарний кадр Роберта Капи “Селянка”, який був зроблений в 1947 році на українських землях. Усміхнена жінка у вишиванці показує, що наш народ незламний та завжди буде повертатися до своєї рідної землі, доглядати її та шанувати традиції, пов’язані з нею.

В головному матеріалі червневого номеру Marie Claire Ukraine письменниця та культорологиня Громовиця Бердник провела екскурс в історію аграрної України, згадала про теплі відносини українців до чорнозему і пояснила, чому ми до сих пір так ревно ставимося до хліборобського ремесла та землі загалом. 

“Шанобливе ставлення українців до землі можна прослідкувати в цілій системі календарно-обрядових дійств. Фактично всі сакральні календарні пісні — це взаємини і контакт із землею-годувальницею. Колядки, які розповідають про створення землі і спрямовані на бажання доброго врожаю для спільної матері, веснянки й гаївки, які пробуджують землю і закликають її до народження нового життя, жнивні — зажинкові, обжинкові — пісні і так далі”, – говорить Громовиця.

Також з покон-віків рідна земля для українців була рушійною силою до перемоги і всіх битвах. “Козаки захищали у боях не гетьманів, не старшину і навіть не ті чи інші переконання. Найвищою духовною цінністю для них була вольность, свобода, а найвищою безумовною цінністю — рідна земля, на якій стояли їхні хати, росло їхнє жито, гніздилися лелеки і виростали діти. І мені здається, саме це є зараз суперсилою наших захисників — рідна земля як архетип, символ і головна святиня.” 

Як і сто років тому, так і зараз, українці захищають свою матінку-землю, піклуються про неї та віддають данину її родючості та силі, яку вона дає кожному з нас. 

Фото для обкладинки Magnum photo (https://www.magnumphotos.com ) та Robert Capa foundation 

 

17.06.2024
Про це повідомляє Читомо. Повна назва книги "War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War" ("Щоденник війни та справедливості: Погляд на жінок, які дивляться на війну"). Вона вийде в американс...
Далее
14.06.2024
Фотограф Майлз Астрей подав справжню фотографію на конкурс фотографій, створених штучним інтелектом, і переміг у змаганні, оскільки судді вважали, що фото зроблено цифровим способом. Дізнавшись, що Ас...
Далее