Дорога до "Оскару". В США роздали премії Гільдії режисерів

Премія Гільдії режисерів Америки — одна з серйозних сходинок на шляху до "Оскару" (який до речі відбудеться рівно через місяць). Переможців Гільдії визначають переважно ті самі люди, які будуть голосувати й на "Оскарі". Їх менше, але академіки, яких більше, побачивши кого нагородили члени Гільдії, скоріш за все, підхоплять цей тренд.

Принаймні, якщо взяти категорію Гільдії режисерів Америки "Найкращий режисер повнометражного фільму" та "Найкращий режисер" на "Оскарі", то за останні 24 роки переможці в них співпадали 20 разів. Це дуже високий показник. 

В ніч з суботи на неділю за українським часом роздали премії Гільдії режисерів Америки за 2023 рік і нагороду за найкращу режисуру повнометражного фільму отримав Крістофер Нолан зі своїм останнім хітом "Оппенгеймер". За прогнозами ця стрічка отримає багато "Оскарів" і поки що все йде за планом. 

Для нас же цього року є ще один, навіть важливіший за Нолана, переможець. Це Мстислав Чернов, який отримав премію за "Видатні режисерські досягнення в документалістиці" за роботу над фільмом "20 днів в Маріуполі". Статистика, яка показує кореляцію між переможцями в цій категорії на премії Гільдії режисерів Америки та у відповідній категорії на "Оскарі" ("Найкращий міжнародний повнометражний фільм") дещо песимістичніша: за останні 24 роки співпало всього п'ять фільмів, але шанси українця вперше отримати "Оскар" за повнометражну документальну стрічку все одно збільшились. 

 

Chernov-dga

 

 

 

13.06.2024
Опубліковано трейлер фільму "Підбурювачі" — комедійного трилеру грабіжників, план яких пішов шкереберть й вони почали відчайдушно імпровізувати. Одного грабіжника звати Рорі, він колишній морпіх й йог...
Далее