"Ми маємо твій дозвіл на те, щоб збожеволіти?", — режисер горору "Довгоніг" про шалену маркетингову кампанію фільму

Озґуд Перкінс — син легендарного актора Ентоні Перкінса, який зіграв головну роль у "Психо" Хічкока — розповів про маркетингову кампанію свого нового жахастику "Довгоніг" та про своє відношення до відгуків декількох щасливчиків, які вже подивилися стрічку в рамках Beyond Fest у Лос-Анджелесі. Вони були налякані та стурбовані. 

В фільмі "Довгоніг" розповідається історія Лі Харкер ("королева крику" Майка Монро з "Воно" та "Спостерігач") — емоційно закритої агентки ФБР, яка розслідує жахливі та загадкові вбивства й поступово розуміє, що до них має відношення дехто, хто називає себе Довгоногом. Останнього грає Ніколас Кейдж, втім, впізнати актора у білій фарбі на обличчі та з високим звучанням голосу неможливо. На додачу, в тизерах та трейлерах його навмисно майже не показують. За сюжетом персонаж Кейджа організовує жахливі вбивства здалеку: коли батьки жорстоко розправляються зі своїми сім’ями, а потім самі без пояснення причин вбивають себе.

Релігійне виховання Лі Харкер під контролем жорстокої матері могло мати якесь опосередковане відношення до вбивств (події відбуваються у як мінімум двох часових проміжках). Разом із тим, Лі має схильність до розшифровки зашифрованих послань. Як зараз говорять, у неї із вбивцею схожі психологічні травми.  

Візуально та сюжетно перед нами щось схоже на фільми "Сім" та "Мовчання ягнят". 

Маркетинговою кампанією стрічки займається її дистриб'ютор Neon ("Анатомія падіння", "Трикутник смутку"). Й це одна з найвигадливіших та найінтенсивніших маркетингових кампаній за останні роки. На додачу це рідкісний випадок, коли глядачі все ще не зовсім впевнені, про що фільм. В той час, коли зазвичай студійні трейлери підсумовують перші дві третини фільму менш ніж за три хвилини.

Декілька прийомів, які застосували Neon: На сторінках The Seattle Times було розміщено секретний код на кшталт тих, що в 70-х залишав сумнозвісний вбивця Зодіак; на рекламних щитах було розміщено номер телефону, який можна набрати, щоб почути, як Ніколас Кейдж шепоче погрози моторошним голосом; плюс — купа моторошних та невловних трейлерів та тизерів, які виводили психіку з себе та демонстрували наскільки красивою в фільмі буде операторська робота.

У нещодавньому інтерв’ю виданню IndieWire Оз Перкінс сказав, що йому не слід брати на себе відповідальність за рекламу "Довгонога". Neon придбали стрічку, коли її ще знімали у Ванкувері на початку 2023 року. "Я був би козлом, якби взяв на себе занадто велику заслугу в тому, що вони зробили", — сказав Перкінс. "[Neon] дійсно сильно відреагували на фільм, перші відзняті кадри справді схвилювали їх. Те як він виглядає, як він відчувається, як він звучить. Вони запитали мене на самому початку: "Чи є у нас ваш дозвіл на те, щоб збожеволіти [в рамках просування фільму]?". І я сказав: "Що ми ще тут робимо? Дійте. Робіть свою справу".

"Мені подобається моє партнерство з Neon", — підсумував свої думки режисер. 

Втім, його застали зненацька перші відгуки на фільм: "Я дещо здивований, що люди так налякані фільмом і вважають його таким напруженим, таким грубим, таким гротескним та таким жорстоким. Я ніколи не прагнув змусити когось почуватися погано. Я не знаю, чи обов’язково це робить будь-який режисер, хоча є кілька людей, які, мені цікаво, чи не мають на меті змусити людей почуватися погано. Я взагалі не люблю такі фільми. Чесно кажучи, я просто намагався зробити щось хороше і те, чим люди захочуть насолоджуватися". 

Не зовсім зрозумілі ці ремарки режисера. Адже вже трейлер "Довгонога" виглядає, як мінімум, напружено та гротескно. 

В США стрічка вийде 12 липня. Дати старту українського прокату поки немає, але він точно відбудеться.

 

18.07.2024
Здається кіновсесвіт Marvel дістався дна й намагається поступово від нього відштовхнутися. Останніми роками справи їхні були недобрі: всім набрид супергеройський жанр, фільми почали провалюватися в пр...
Далее
18.07.2024
Вчора, 17 липня, виповнилося рівно 10 років з моменту знищення росіянами разом із проросійськими сепаратистами Боїнгу MH17 в небі неподалік Торезу над Донеччиною. Як сказано в артовій документальній с...
Далее
17.07.2024
Джеймс Девід Венс — американський сенатор від штату Огайо, в минулому непереборний критик Дональда Трампа (він називав його Гітлером), в теперішньому непереборний супротивник допомоги, яку надають США...
Далее