"Порцелянова війна": документальний фільм про війну в Україні отримав Гран-прі кінофестивалю Sundance

У неділю, 28 січня, завершився американський кінофестиваль Sundance. Документальний фільм режисерів Брендана Белломо та Слави Леонтьєва "Порцелянова війна" отримав Гран-прі в секції "Документальний фільм США". Стрічка була знята у копродукції з американцями та австралійцями.  

Белломо – випускник Нью-Йоркського університету, режисер кіно та реклами. Леонтьєв – український художник та військовий. У стрічці розповідається про боротьбу останнього разом із двома іншими художниками (Анею Стасенко і Андрієм Стефановим) за українську державність та українське мистецтво у прифронтовому Харкові. Тріо, зокрема, створює та встановлює біля знищених росіянами будинків порцелянові фігурки. 

Як зазначив виданню Deadline Слава Леонтьєв: "Ми боремося саме за це — щоб наша культура продовжувала існувати, щоб наше мистецтво продовжувало існувати, щоб продовжувала існувати Україна, і саме за це ми боремося, і я вважаю, що у нас це добре виходить". 

Музику до фільму написали DakhaBrakha. 

 

Porcelain_War

12.07.2024
Виходить в нього не дуже. Опубліковано тизер фільму "Капітан Америка: Чудесний новий світ" — 35-та частина супергеройського кіновсесвіту Marvel та перша серйозна (після серіалу "Сокіл та Зимовий солда...
Далее
12.07.2024
Якщо й повертатися в кіно, то гучно й яскраво. Опубліковано тизер фільму "Речовина" — бодігорору про зірку шоу з аеробіки (Мур), яку звільняють з роботи через вік (50 років). Та спочатку падає в емоці...
Далее