Пол Маккартні розповів, хто насправді вплинув на написання тексту пісні "Yesterday"

В рамках подкасту "A Life in Lyrics", де Маккартні розповідає про бекграунд написання своїх пісень, великий музикант пролив світло на процес написання тексту до пісні "Yesterday". Якщо конкретніше, то про рядок "I said something wrong". Вважається, що коли Пол Маккартні співає "I said something wrong, now I long for yesterday", то він співає про припинення романтичних стосунків. Насправді це не так. 

Маккартні пояснив, що цей момент в пісні насправді може стосуватися розмови, в якій він присоромив свою матір. Він пояснив: "Іноді це можна оцінити лише в ретроспективі. Я дуже чітко пам’ятаю, як одного дня мені було дуже соромно, тому що я присоромив свою маму. Ми були на задньому дворі, і вона почала говорити елегантно [Маккартні сказав "posh", що означає поводитися так, ніби належиш до вищого класу]. Вона була ірландського походження і була медсестрою, тому вона була вище рівня вулиці".

Музикант продовжив: "Я знаю, що вона сказала щось на зразок «Пол, ти запитаєш його, чи він піде… [Paul, will you ask him if he’s going …]. Я почав передражнювати: "Arsk! Арск! Це аск мама", — і вона трохи зніяковіла. Пам’ятаю, як пізніше я подумав: "Боже, я б хотів ніколи цього не казати". І це застрягло в мені. Після того, як вона померла, я подумав: "О, чорт, якби ж я…". 

Маккартні написав "Yesterday", коли йому було всього 24, через десять років після смерті матері. Музиканту зараз 81 рік і він досі пам'ятає мотиви, які стояли за написанням пісні. І дотепер відчуває сором: "Так може статися, що на вашу юність і роки становлення випало так багато, що ви не можете все це оцінити. У мене є кілька таких дрібниць, які люди б мені пробачили, тому що це не дуже великі речі — це дрібниці — але це дрібниці, про які я думаю: "Якби я міг просто взяти гумку, просто стерти цей момент, це було б краще".

Пісня "Yesterday" була записана у 1965 році і з того часу стала однією з найпопулярніших на планеті: існує понад 2200 офіційних каверів на неї. У 2019-му режисер Дені Бойл випустив фільм "Вчора" ("Yesterday"), в якому пофантазував про світ без пісень the Beatles. Головний герой — непрофесійний музикант, який єдиний їх пам'ятає і по пам'яті відтворює у студії. І стає феноменально успішним. 

 

16.04.2024
А ще тизер нового сольного альбому Jamie xx, який має вийти пізніше цього року. Нагадаємо, що останній сольний альбом продюсера, діджея та учасника гурту the xx називався "In Colour" та вийшов у 2015...
Далее
16.04.2024
Легендарна співачка, лідерка гурту Hole, ситуативна акторка ("Людина на Місяці") та вдова Курта Кобейна Кортні Лав ніколи особливо не морочилася щодо того, що каже. Відомі її сварки в 90-х із Мадонною...
Далее