Українського скульптора прийняли до Королівського товариства британських художників

Скульптора звати Олексій Лідаговський. Його роботи можна побачити на вулицях Києва. Олексій був змушений залишити Україну разом із родиною, коли його студію розбомбили під час повномасштабного вторгнення. Наразі Лідаговський перебуває у Великій Британії, де його прийняли до Королівського товариства британських художників.

Лідаговський, слова якого переклала його дружина, розповів: "Коли ми виїжджали з України, щоб врятувати доньку, ми навіть не думали, що це буде так довго".

Він додав: "Зараз, оскільки я так далеко від своєї країни й здається, що я живу іншим життям, я намагаюся не думати про це, заперечувати це, загнати цей біль у глибину своєї свідомості й дати собі більше часу порефлексувати над цим".

Лідаговський продовжив про свою роботу: "Починаючи з нуля тут, у Великобританії, зі статусом біженця, для мене було дуже важливо залишитися в професії, тому що я відчував, що втратив свій голос і мову і для мене було важливо не втратити ще й свою професійну ідентичність. Порівняно з Україною, де я знав ринок і суспільство, я був невидимим і незнаним тут, тому першим кроком для мене було показатися, щоб люди побачили мене і щоб я став видимим".

За словами скульптора, почесне членство в Королівському товаристві британських художників стало хвильним сюрпризом: "Я також дізнався цю новину в день свого народження, тож це було як подарунок на день народження".

Торік Лідаговський продемонстрував свою роботу в Winter Sculpture Park у Бекслі на південному сході Лондона. На додачу скульптор виграв одну з п’яти премій за скульптуру в приміщенні на Lucca Biennale Cartasia — найбільшій події у світі паперового мистецтва та архітектури. Його скульптура "Політ ластівки" буде виставлена в місті Лукка, Італія.

 

15.04.2024
Письменниця та громадська діячка Вікторія Амеліна загинула від удару російської ракети по Краматорську, який стався 27 червня 2023 року. Дівчина перебувала у місті разом із делегацією колумбійських жу...
Далее
15.04.2024
Про це відомий український письменник й воїн ЗСУ розповів в інтерв'ю програмі "Культурний інстинкт". Артем Чех — за паспортом Артем Олександрович Чередник — автор, серед іншого, роману "Хто ти такий?"...
Далее
15.04.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на The New York Times. Наприкінці 2021 року OpenAI зіткнувся з проблемою: провідна світова лабораторія штучного інтелекту вичерпала всі резервуари авторитетни...
Далее