Вокаліст гурту Kiss, Гелен Міррен, Лів Шрайбер. Знаменитості виступили проти заборони Ізраїлю виступати на "Євробаченні"

Про це пише Суспільне із посиланням на Guardian. Всього близько 400 діячів культури підписалися під листом, що закликає не скасовувати участь представниці Ізраїлю Еден Голан в пісенному конкурсі. Серед підписантів: актор Лів Шрайбер, акторка Гелен Міррен, бас-гітарист та вокаліст гурту Kiss Джин Сіммонс, співак Бой Джордж, акторка, нейронауковиця та юдаїстка Маїм Бялік та багато інших. Імпульс щодо створення цього листа надійшов від організації "Творча спільнота за мир" (Creative Community For Peace).

Ось їх заява: "Ми віримо, що такі об’єднуючі заходи, як співочі змагання, мають вирішальне значення, щоб допомогти подолати наші культурні розбіжності та об’єднати людей різного походження через їхню спільну любов до музики. Ті, хто закликає до виключення Ізраїлю, підривають дух Конкурсу та перетворюють його зі святкування єдності на інструмент політики".

Країни Ісландія, Швеція (де і буде проведено "Євробачення"), Фінляндія та загалом понад 2000 музикантів виступили із закликом виключити Ізраїль з цьогорічного конкурсу. Приводом стала не тільки операція ізраїльської армії ЦАГАЛЬ в Секторі Гази, а й минуле співачки Еден Голан: вона довгий час проживала в РФ, виступала в Криму після окупації півострова та загалом дуже компліментарно відзивалася щодо агресора.  

"Це не відповідає нашим цінностям, щоб країна, яка скоює воєнні злочини та продовжує військову окупацію, отримала публічну сцену для полірування свого іміджу в ім’я музики", — говориться в їхній заяві. 

Представник "Євробачення", своєю чергою, транслює відсторонення конкурсу від всього пов'язаного з актуальним: "Пісенний конкурс "Євробачення" — це конкурс для громадських мовників з усієї Європи та Близького Сходу. Це конкурс для мовників, а не урядів, і ізраїльський громадський мовник бере участь у конкурсі протягом 50 років".

 

Israel

11.07.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням LB.ua — видавництво, в якому Макс Левін працював 10 років. Нагадаємо, що цього видатного українського репортажного, військового фотографа росіяни вбили на сам...
Далее
08.07.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Facebook видавництва Vivat. Книга під назвою "Залізний генерал. Уроки людяності" та авторства Людмили Долгоновської очікується до виходу 19 серпня. Окрім п...
Далее
03.07.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на аналітику від Українського інституту книги. Аналітика стосується 2021-2023 років й показники фінансової звітності книготорговельних бізнесів за цей період...
Далее