Джоан Роулінг продовжує публічно розмірковувати на тему трансгендерів. Вона знову вступила в заочну суперечку із зірками Гаррі Поттера

Точніше із Деніелом Редкліффом та Еммою Вотсон. Письменниця Дж. К. Роулінг знову розпалила суперечку із зірками "Гаррі Поттера" через проблему трансгендерної ідентичності та прав. Письменниця критикувала знаменитостей, які, за її словами: "Використовували свої платформи, щоб підбадьорювати перехід неповнолітніх".

Відомо, що Редкліфф та Вотсон — одні з акторів фільму, які виступили проти позиції Роулінг щодо гендерної ідентичності ще у 2020 році.

Роулінг також схвально відгукнулася про дослідження, яке транслювало занепокоєння щодо послуг гендерної ідентичності для осіб віком до 18 років. Йдеться про опублікований в середу огляд Хіларі Касс (британська лікарка-педіатр), в якому зазначалося, що діти були підведені "надзвичайно слабкими" доказами до медичного втручання в їх гендерний догляд.

Роулінг назвала цей звіт "переломним моментом".

Один користувач у соціальних мереж відповів письменниці: "Просто чекаю, коли Ден [Редкліфф] і Емма [Вотсон] принесуть тобі дуже публічні вибачення... упевнений, що ти їх пробачиш...".

Роулінг на це відповіла: "Боюсь, це небезпечно. Знаменитості, які приєдналися до руху, спрямованого на розмивання важко здобутих прав жінок, і які використовували свої платформи, щоб підбадьорювати перехід неповнолітніх, можуть заощадити свої вибачення перед травмованими деперехідниками [йдеться про зворотний перехід, який роблять ті, хто передумав, але вже після трансгендерного переходу] та вразливими жінками, які залежать від простору для одного гендеру".

Нагадаємо, що Роулінг звинуватили в трансфобії за її погляди на гендерну ідентичність і за те, що вона заявила, що транс-жінок не можна допускати до місць, призначених лише для жінок.

Письменниця також нещодавно звернулася до поліції Шотландії, де вона живе, з проханням заарештувати її згідно з новим законом про злочини на ґрунті ненависті після того, як вона описала кількох транс-жінок як чоловіків. Поліція Шотландії вирішила не вживати жодних заходів.

При цьому Роулінг заперечувала свою трансфобію, раніше заявляючи, що поважає "право кожної транс-людини жити так, як вона відчуває себе справжнім і комфортним", і що вона хоче, щоб транс-люди були вільні від дискримінації та жорстокого поводження.

Думки ж акторів "Гаррі Поттеру" розділились ще давно.  

Деніел Редкліфф ще у 2020 році після твіту Роулінг, в якому вона назвала транс-жінок "людьми з менструацією" заявив: "Очевидно, що нам потрібно робити більше для підтримки трансгендерних і небінарних людей, а не знищувати їх ідентичність".

Він додав, що сподівається, що коментарі авторки [Роулінг] не "заплямують" серію фільмів для шанувальників.

Вотсон сказала: "Трансгендерні люди — це ті, за кого себе видають, і заслуговують на те, щоб жити своїм життям, не ставлячи під сумнів або не кажучи, що вони не ті, за кого себе видають".

Їм вторить Руперт Ґрінт: "Я твердо підтримую транс-спільноту... Транс-жінки — це жінки. Транс-чоловіки — це чоловіки. Ми всі повинні мати право жити з любов’ю та без засудження".

Рейф Файнс, який зіграв лиходія Лорда Волдеморта, став на захист авторки, назвавши її травлю в соцмережах "огидною" та "жахливою".

Інші зірки, зокрема Хелена Бонем Картер, яка зіграла Белатрису Лестранж, також заявила, що не вважає погляди Роулінг трансфобними, а такими що відображають її власний досвід насильства.

Роулінг зазначала, що вона говорила про проблеми трансгендерності частково через свій особистий досвід домашнього насильства та сексуального насильства.

 

jk_rowling

27.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Читомо. 23 травня росіяни вкотре обстріляли Харків та поцілили у палітурний цех друкарні "Фактор-друк". Загинуло семеро працівників підприємства, 21 людина...
Далее
23.05.2024
Співпраця United24 та Lego продовжується. Працівники української комунікаційної агенції та дизайнери данської компанії представили серію наборів Lego присвячених відомим українським пам'яткам архітект...
Далее
22.05.2024
Суспільне, посилаючись на сайт видання, повідомляє, що шведський журнал 20TAL присвятив свій новий номер українській літературі та сучасним українським письменникам. Як написано на сайті 20TAL: "№10/1...
Далее