"Тривимірні моделі наших пам'яток". Міськрада Києва планує оцифрувати об'єкти культурної спадщини

Про це повідомляє Суспільне із посиланням на пресслужбу Київської міської державної адміністрації.

Представники Департаменту охорони культурної спадщини КМДА підписали меморандум про співпрацю із громадською організацією "Україна Інкогніта", щодо створення оцифрованого архіву культурних пам'яток, які знаходяться на території Києва. 

Ось коментар директорки Департаменту охорони культурної спадщини Марини Соловйової: "Громадська організація "Україна Інкогніта" збирає дані про історичні пам’ятки України вже не перший рік. Нині вони готові взяти на себе оцифрування об’єктів культурної спадщини і на території Києва. Тобто ми матимемо цифрові копії – тривимірні моделі об’єктів наших пам’яток. В умовах війни, коли ворог руйнує цивільну інфраструктуру, нерідко під обстріли потрапляють і пам’ятки нашої історії та архітектури. Така співпраця допоможе нам, як мінімум, не втратити зруйноване. Крім того, оцифрування об’єктів розширить можливості розвитку туристичного потенціалу столиці".

Проєкт ГО "Україна Інкогніта" було створено задля "моніторингу, обліку та порятунку культурної спадщини України". Організація працює давно і на їхньому сайті зібрано багато візуальної та текстової інформації про нашу історичні пам'ятки. Наразі "Україна Інкогніта" займається каталогізацією старовинних українських цвинтарів. 

Як приклад корисної співпраці, щодо оцифровки об'єктів культурної спадщини Марина Соловйова назвала роботи з відновлення собору Паризької Богоматері, які ведуться за допомогою існуючих цифрових даних.  

 

Kyiv

18.10.2024
Книга вийде у видавництві Penguin Random House. Таким чином "Надія" стане першою автобіографією написаною поточним Папою Римським. Як повідомляється в пресрелізі видавництва, Франциск та обраний ним с...
Далее
11.10.2024
За словами генерального директора OnlyFans Кейлі Блер, платформа виплатила творцям контенту 20 мільярдів доларів із моменту свого заснування вісім років тому. Й, так, вона розуміє, що значна частина ц...
Далее