Композиторська спільнота міста Києва виступила проти переосмислення Чайковського в рамках української культури

Члени Композиторської спільноти міста Києва написали офіційне звернення, на ім'я Президента, голови Верховної Ради, Прем'єр-міністра, Міністра юстиції та т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики щодо свого ставлення до "повернення" в Україну спадщини Петра Чайковського.  

Звернення опублікував у своєму Facebook композитор Андрій Бондаренко. Така активність пов'язана із рішенням учасників круглого столу "Повернення та збереження культурної спадщини України в умовах російсько-української війни", в рамках якого наряду з іншими митцями було прийнято рішення повернути й Чайковського.

Втім, як пишуть члени композиторської спільноти: "Чайковського, на жаль, українцем не був". І далі перераховують очевидні причини такого ствердження: "Народився, здобув освіту і сформувався як особистість саме на теренах Росії. Мав на 50% російське походження і, частково, французьке та австрійське. Не написав жодного твору на українські тексти. Ідентифікував себе як "росіянин у цілковитому розумінні цього слова, а щодо українців вживи слово "хохол". 

Композитори зазначили: "Ми боремося за наше право на самоідентифікацію, право говорити українською мовою і право бути українцями. Але в такому випадку ми не маємо права намагатися примусово "повертати" митців, які зробили свій усвідомлений вибір на користь іншої країни, іншої культури і іншої мови". Та наголосили, що краще популяризувати маловідомих, але саме українських композиторів: Микола Лисенко, Микола Леонтовича, Бориса Лятошинського.

Звернення підписали: композитори Ілля Разумейко, Золтан Алмаші, Алла Загайкевич, диригент Міхеїл Менабде, піаніст Павло Гінтов, генеральна директорка Національного будинку органної та камерної музики Ольга Кононенко, композитор і директор "Музичної України" Богдан Кривопуст та інші.   

18.07.2024
Про це повідомляє NV. Виставка під назвою "Її очима" відкриється 19 липня в Національному музеї Тараса Шевченка. На ній будуть представлені роботи трьох українських фотографок: Анастасії Вербової (Ins...
Далее
11.07.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням LB.ua — видавництво, в якому Макс Левін працював 10 років. Нагадаємо, що цього видатного українського репортажного, військового фотографа росіяни вбили на сам...
Далее
08.07.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Facebook видавництва Vivat. Книга під назвою "Залізний генерал. Уроки людяності" та авторства Людмили Долгоновської очікується до виходу 19 серпня. Окрім п...
Далее