Композиторська спільнота міста Києва виступила проти переосмислення Чайковського в рамках української культури

Члени Композиторської спільноти міста Києва написали офіційне звернення, на ім'я Президента, голови Верховної Ради, Прем'єр-міністра, Міністра юстиції та т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики щодо свого ставлення до "повернення" в Україну спадщини Петра Чайковського.  

Звернення опублікував у своєму Facebook композитор Андрій Бондаренко. Така активність пов'язана із рішенням учасників круглого столу "Повернення та збереження культурної спадщини України в умовах російсько-української війни", в рамках якого наряду з іншими митцями було прийнято рішення повернути й Чайковського.

Втім, як пишуть члени композиторської спільноти: "Чайковського, на жаль, українцем не був". І далі перераховують очевидні причини такого ствердження: "Народився, здобув освіту і сформувався як особистість саме на теренах Росії. Мав на 50% російське походження і, частково, французьке та австрійське. Не написав жодного твору на українські тексти. Ідентифікував себе як "росіянин у цілковитому розумінні цього слова, а щодо українців вживи слово "хохол". 

Композитори зазначили: "Ми боремося за наше право на самоідентифікацію, право говорити українською мовою і право бути українцями. Але в такому випадку ми не маємо права намагатися примусово "повертати" митців, які зробили свій усвідомлений вибір на користь іншої країни, іншої культури і іншої мови". Та наголосили, що краще популяризувати маловідомих, але саме українських композиторів: Микола Лисенко, Микола Леонтовича, Бориса Лятошинського.

Звернення підписали: композитори Ілля Разумейко, Золтан Алмаші, Алла Загайкевич, диригент Міхеїл Менабде, піаніст Павло Гінтов, генеральна директорка Національного будинку органної та камерної музики Ольга Кононенко, композитор і директор "Музичної України" Богдан Кривопуст та інші.   

15.04.2024
Письменниця та громадська діячка Вікторія Амеліна загинула від удару російської ракети по Краматорську, який стався 27 червня 2023 року. Дівчина перебувала у місті разом із делегацією колумбійських жу...
Далее
15.04.2024
Про це відомий український письменник й воїн ЗСУ розповів в інтерв'ю програмі "Культурний інстинкт". Артем Чех — за паспортом Артем Олександрович Чередник — автор, серед іншого, роману "Хто ти такий?"...
Далее
15.04.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на The New York Times. Наприкінці 2021 року OpenAI зіткнувся з проблемою: провідна світова лабораторія штучного інтелекту вичерпала всі резервуари авторитетни...
Далее