Apple випустили рекламу нового iPad Pro. Й натрапили на гнів артистів

У вівторок Apple представила свій новий iPad Pro з процесором M4, розрекламований як найтонший продукт компанії в історії. Щоб проілюструвати цю тезу, Apple зняли та показали рекламу під назвою "Crush!", в якій ряд предметів, включаючи музичні інструменти, відра з фарбою, фотоапарати, програвач, стара аркадну ігрову консоль й так далі давляться гідравлічним пресом.

Роздавивши все, прес підійматися, щоб показати лише ультратонкий iPad Pro, який як нам прозоро натякають містить потужність усіх цих предметів. Маркетингове послання підкреслюється піснею Sonny & Cher "All I Ever Need Is You", що звучить на фоні. Реакція на рекламу була дуже негативною, особливо з боку креативників, які вважали її неповагою до інструментів торгівлі.

Художниця та власниця пакета акцій Apple Кріста Болл розповіла CBC, що у неї була "інтуїтивна, груба реакція" на рекламу, "майже така ж, коли ви бачите справді грубу політичну рекламу". Вона продовжила: "IPad не замінює ручку та папір. Apple завжди мала репутацію компанії, яка намагається працювати з мистецтвом, розширювати мистецтво, тому буквально знищувати мистецтво [як у відео], щоб сказати "ми кращі", такий хід не приваблює митців". У відповідь на твіт генерального директора Apple Тіма Кука із рекламою актор Г'ю Ґрант написав: "Знищення людського досвіду. Надано Кремнієвою долиною".

Тож, попри те, що IPad таки заміняє ручку та папір, Apple довелося вибачитися та відмовитися від своїх планів транслювати рекламу на телебаченні. Віцепрезиденту Apple з маркетингових комунікацій навіть довелося написати: "Креативність закладена в ДНК компанії Apple, і для нас надзвичайно важливо розробляти продукти, які сприяють розвитку творчих людей у всьому світі. Наша мета — завжди відзначати безліч способів, якими користувачі виражають себе та втілюють свої ідеї в життя за допомогою iPad. Ми промахнулися із цим відео, і нам дуже шкода".

Реакція митців насправді також зрозуміла: через розвиток ШІ напруга у креативному світі зростає, бо багатьох людей, які пишуть тексти та малюють ілюстрації можуть замінити. В деяких країнах їх вже почали заміняти безплатними алгоритмами.  

 

27.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Читомо. 23 травня росіяни вкотре обстріляли Харків та поцілили у палітурний цех друкарні "Фактор-друк". Загинуло семеро працівників підприємства, 21 людина...
Далее
23.05.2024
Співпраця United24 та Lego продовжується. Працівники української комунікаційної агенції та дизайнери данської компанії представили серію наборів Lego присвячених відомим українським пам'яткам архітект...
Далее
22.05.2024
Суспільне, посилаючись на сайт видання, повідомляє, що шведський журнал 20TAL присвятив свій новий номер українській літературі та сучасним українським письменникам. Як написано на сайті 20TAL: "№10/1...
Далее