Супроводжує світову прем'єру: у Берліні відбудеться виставка про Південь України у фільмі "Редакція" Романа Бондарчука

Світова прем'єра нового художнього фільму Романа Бондарчука "Редакція" відбудеться в рамках Берлінського кінофестивалю. Стрічка бере участь у секції Forum. Супроводжувати прем'єру буде виставка під назвою "Щось просте, тваринне, сильне", яка відкриється 17 лютого о 15:00 в фоє інституту Пілецького.   

Ціль виставки — поглибити знання про Херсонщину, занурити потенційного глядача у специфіку регіону та забезпечити додатковий вимір, власне, фільму. Оскільки зйомки відбулися до повномасштабного вторгнення РФ, у відвідувачів буде можливість подивитися на регіон до війни, а отже до підриву Каховської дамби росіянами, до інших руйнувань та до окупації.

В день відкриття, о 15:30 відбудеться дискусія за участі Романа Бондарчука та Дарʼї Аверченко (продюсерка й співсценаристка), а також виконавця головної ролі й нині військового ЗСУ — Дмитра Багненка. Модерувати розмову буде Ібрагім Набер — головний репортер у виданні Welt & Welt am Sonntag. 

Виставка буде мультимедійною. Окрім фотографій зроблених учасниками знімальної команди, відвідувачі ознайомляться із представниками ЗМІ, які працювали в регіоні до вторгнення.  

Інститут Пілецького був обраний не просто так: в його задачу входить документування історії XX століття, а також збір свідчень українських біженців після повномасштабного вторгнення: "Ми збираємо всі звіти свідків про військові злочини в Україні, спираючись на досвід роботи зі свідками жертв Другої світової війни”, — сказав заступник голови Інституту Матеуш Фальковск. 

Вітольд Пілецький, на честь якого була названа установа — солдат польського підпілля та організатор руху опору в концентраційному таборі Освенцим. Його вбили комуністи у 1948 році.  

 

berlinale

24.01.2024
Фільм "Мої думки тихі" вийшов у далекому 2019 році, зібрав непогану касу (10 мільйонів гривень) та з тих пір набув статусу культового. Якщо хтось — будь-то іноземець чи українець — запитує пораду, що...
Далее
18.02.2022
В феврале в Украине запустилась первая театральная стриминговая платформа DRAMOX с самым большим репертуаром качественных видеоверсий спектаклей в постановке лучших украинских театров. Теперь зрители...
Далее
24.01.2022
Неформальное общение, бокалы игристого, увлекательные панорамные виды с террасы президентского люкса Hyatt Regency и фотосессия в элегантных интерьерах гостиницы подчеркнули праздничное настроение.
Далее