Гуцульський дідик та бандура. Гурт ONUKA запустив серію лекцій про українську культуру

Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Instagram гурту. Проєкт називається "Фабрична, 12". По суті це буде серія лекцій, націлених на інформування українців про їхню ж культуру. Перша лекція вже доступна на YouTube-каналі ONUKA. Вона називається "УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ ІНСТРУМЕНТИ ГУРТУ ONUKA: історія, походження, переосмислення".   

Проєкт за своєю ціллю схожий на інші подібні YouTube-лекторії, яких стало дуже багато після повномасштабного вторгнення і які намагаються ліквідувати нашу ж безграмотність щодо нашої ж спадщини. Справа добра. Плюс — "Фабричну, 12" відрізняє високий рівень продакшну, що втілився у всілякі візуальні заходи, різні локації, якісну роботу зі світлом. 

Ось, що написано в Instagram гурту про першу лекцію та взагалі про проєкт: "«Наша культура жива поки звучать наші інструменти». Сьогодні презентуємо першу лекцією, котру ми зняли ще у далекому 2022 році спільно з Repair Together. У ній ми з командою розповідаємо про народні музичні інструменти, котрі ви чуєте в треках ONUKA. Тут ви познайомитеся з тилинкою, окариною, гуцульським дідиком, бугаєм, цимбалами, свищиком, бандурою, трембітою та сопілкою та дізнаєтеся особливу історію походження кожного з них. Ми хочемо показати, що наші народні інструменти — надзвичайно стильні, за допомогою них можна створювати сучасну експериментальну музику".

Волонтерська організація Repair Together виникла майже одразу після 24 лютого 2022 року. Вже у квітні 22-го вони розбирали завали, залишені від українських сіл після відходу окупантів у Київській та Чернігівській областях. На рахунку організації 180 розчищених руїн будинків та на додачу будівництво 16 домівок для постраждалих від вторгнення. 

Під відео із першою лекцією на YouTube-каналі ONUKA можна знайти реквізити для допомоги Repair Together в їхній справі. 

 

Tags: ONUKA, Onuka
27.03.2025
У вівторок компанія розробник штучного інтелекту OpenAI запустила, як вони самі сказали "найсучасніший генератор зображень", вбудований у GPT‑4o — велику мовну модель доступну для тих, хто оформив пла...
Далее
20.03.2025
Перший раз, коли Дональд Трамп балотувався в президенти, багато людей говорили про те, що залишать Сполучені Штати, якщо він переможе. Їхній блеф розкрився після приголомшливої перемоги Трампа у 2016...
Далее