Спочатку нагородили, потім передумали. УПЦ Київського патріархату забрала нагороду у військового через його орієнтацію

Сексуальна орієнтація стала на заваді військовому Віктору Пилипенко наряду зі своїми побратимами з медичного пункту 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Збройних сил України отримати нагороду "Жертовність і любов до України" від очільника УПЦ Київського патріархату, патріарха Філарета. 

Залишивши кумедність самого факту існування подібної інституції, треба зазначити, що спочатку Віктор Пилипенко нагороду отримав. Сталося це 8 лютого, коли Філарет відзначив медалями весь особовий склад 1-го механізованого батальйону. У зв'язку з цим Пилипенко — відкритий гей та активіст — написав пост на своїй сторінці в Facebook, де й розповів, що "щиро радий" нагороді й зміні ставлення УПЦ Київського патріархату до "ЛГБТ+ людей". Мовляв, вони "більше не вважають нас «гріховними» та такими, що є причиною коронавірусу". 

Втім, коли представники патріархату побачили, що вручили нагороду гею, то швидко передумали й відізвали медаль: "Військовослужбовець Віктор Пилипенко отримав подяку від Церкви, виключно як захисник України, а не як активіст ЛГБТ, за поданням його колег-військовослужбовців з бойового підрозділу героїчної 72-ї бригади імені Чорних Запорожців. Патріарх Філарет не вручав особисто Пилипенкові медаль та не знав про його гріховні схильності".

Згідно із заявою церква вирішила забрати свою подяку у Пилипенка і як у військовослужбовця: "Повідомляємо, що зважаючи на відкриту пропаганду гріховної ідеології та заперечення існування Бога, вважати церковну нагороду Віктору Пилипенку від 08.02.2024 р. указ № 27468 – анульованою". 

Там же додали, що "ґрунтуючись на основах Священного Писання, тисячолітнього вчення Православної Церкви, незмінно займає принципову негативну позицію щодо содомського гріха, засуджує пропаганду т.зв. "одностатевих шлюбів".

Ось, що на це відповів Віктор Пилипенко: "Недовго музика грала: із жахом довідавшись, що нагороджений ними боєць ЗСУ Віктор Пилипенко є відкритим геєм, прес-служба так званої УПЦ-КП заявила про ануляцію його нагороди. Цю подію, втім, навряд чи можна назвати сумною, як навряд чи можна назвати великою честю нагороду від крихітного уламка українського православ’я, очолюваного відомим колишнім сексотом КДБ". 

Військовий додав: "Не дивно, що суспільна довіра до українських церков останні роки невпинно падає. За всі пострадянські роки вони так нічого не забули і нічому не навчилися. Друзі, я визнаю лише нагороди від Народу України, якому давав Присягу".

Ця історія не стільки про дискримінацію, скільки про недоречність, застарілість та антилюдську природу подібних організацій, як УПЦ Київського патріархату. 

 

15.04.2024
Письменниця та громадська діячка Вікторія Амеліна загинула від удару російської ракети по Краматорську, який стався 27 червня 2023 року. Дівчина перебувала у місті разом із делегацією колумбійських жу...
Далее
15.04.2024
Про це відомий український письменник й воїн ЗСУ розповів в інтерв'ю програмі "Культурний інстинкт". Артем Чех — за паспортом Артем Олександрович Чередник — автор, серед іншого, роману "Хто ти такий?"...
Далее
15.04.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на The New York Times. Наприкінці 2021 року OpenAI зіткнувся з проблемою: провідна світова лабораторія штучного інтелекту вичерпала всі резервуари авторитетни...
Далее