Бібліотекарів залучили до наповнення української Вікіпедії

Про це повідомляє Укрінформ.

Й це дуже важливий процес, адже хоча за кількістю статей українська Вікіпедія й посідає 14-те місце у світі ми відстаємо від показників наповненості, наприклад, РФ. Враховуючи популярність та доступність цієї електронної енциклопедії, можна сказати, що вона є частиною не просто інфопростору, а інформаційної боротьби з агресором. Якщо ми говоримо про, наприклад, сторінки присвячені історії. Російська Вікіпедія часто їх викривляє. 

В рамках меморандуму, який 22 квітня був підписаний між ГО "Вікімедіа Україна" та Національною бібліотекою України ім. Ярослава Мудрого українські бібліотекарі будуть наповнювати публікаціями українську Вікіпедію. Робота буде проходити на громадських засадах та в рамках процесу підвищення кваліфікації. Тобто бібліотекарів будуть навчати працювати із сайтом Вікіпедії. 

Згодом до штату бібліотеки ім. Ярослава Мудрого можуть доєднатися працівники інших бібліотек, яких в Україні нараховується 13 тисяч. 

Ось, що з цього приводу сказав виконавець обов’язків директора Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого Олег Сербін: "Багато з моїх колег-бібліотекарів уже не перший рік наповнюють Вікіпедію, а також модерують цю справу. Цей досвід потрібно масштабувати й поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу". 

В ГО "Вікімедіа Україна" повідомили, що в березні до українського сегмента онлайн енциклопедії було додано 4800 статей, що дозволило нашій країні посісти 10-те місце у світі за кількістю створених нових матеріалів.  

 

wikipedia

27.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Читомо. 23 травня росіяни вкотре обстріляли Харків та поцілили у палітурний цех друкарні "Фактор-друк". Загинуло семеро працівників підприємства, 21 людина...
Далее
23.05.2024
Співпраця United24 та Lego продовжується. Працівники української комунікаційної агенції та дизайнери данської компанії представили серію наборів Lego присвячених відомим українським пам'яткам архітект...
Далее
22.05.2024
Суспільне, посилаючись на сайт видання, повідомляє, що шведський журнал 20TAL присвятив свій новий номер українській літературі та сучасним українським письменникам. Як написано на сайті 20TAL: "№10/1...
Далее