За підтримки благодійних організацій. У Києві відкриють сквер імені Голди Меїр

Сквер з'явиться на ділянці, яка раніше була виділена посольству РФ. Процес запустила Київрада, допомагати будуть українські та міжнародні благодійні організації.

Голда Меїр народилася в Києві у 1898 році і прожила тут до 1906-го, коли її сім'я переїхала до США. Здобувши там освіту, майбутня політикиня у 1921 році емігрувала разом із чоловіком до підмандатної Палестини. Вона стояла у самих основ закладання держави Ізраїль, а у 1969-му обійняла посаду прем'єр-міністерки. Правління Меїр припало на війну Судного дня. Саме цей епізод пізньої кар'єри жінки описаний у фільмі "Голда", який щойно вийшов в український прокат. 

Ось як прокоментував відкриття скверу мер Києва Віталій Кличко: "У Києві зʼявиться сквер імені Голди Меїр. Плануємо його відкрити влітку цього року. На знак вшанування памʼяті та здобутків Голди Меїр – видатної міжнародної діячки, яка народилася в Києві, однієї із засновників держави Ізраїль. Минулого року світ відзначав 125-річчя Голди Меїр. І Київрада запустила процедуру для присвоєння її ім’я одному зі скверів столиці. Створили його на Подолі, на вулиці Боричів Тік. Там була ділянка колись давно виділена посольству росії. У 2014 році Київрада повернула цю землю в комунальну власність. А минулого року надала ділянці статус скверу. Місто облаштує сквер за допомоги українських і міжнародних благодійних фондів". 

Кличко також згадав про фільм "Голда": "Переглянувши цей фільм, знайшов чимало паралелей із сьогоднішніми подіями, коли українська держава теж бореться за свої існування".

 

golda

 

 

14.06.2024
Фотограф Майлз Астрей подав справжню фотографію на конкурс фотографій, створених штучним інтелектом, і переміг у змаганні, оскільки судді вважали, що фото зроблено цифровим способом. Дізнавшись, що Ас...
Далее